logo

Pustak wentylacyjny

pustak

Pustak do przewodów wentylacyjnych

Wymiary: 188x188x240

Masa: ok. 6,25 kg

Zużycie materiałów: 4 szt. pustaków na 1 mb przewodu kominowego

Pakowanie: 147 szt/paleta

 

 

Zastosowanie: Przeznaczony jest do wykonywania przewodów dymowych i wentylacyjnych
                      w obiektach budowanych metodami tradycyjnymi.

Produkowany przez nas pustak wentylacyjny jest materiałem budowlanym o konkretnym przeznaczeniu. Ten typ pustaka wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany, pionowy otwór, który umożliwia przepływ powietrza. Dzięki temu możliwe jest wentylowanie i wspieranie cyrkulacji powietrza w stawianych konstrukcjach.

Ceramiczny pustak wentylacyjny przeznaczony jest do budowy każdego typu komina oraz ścian wentylacyjnych. Podobnie jak i inne nasze wyroby, takie jak cegła dziurawka czy też pustak Max 220, produkowany jest tylko z naturalnych surowców i nie zawiera substancji szkodliwych. Oferowany przez nas pustak wentylacyjny jest materiałem ekologicznym, zdrowym dla człowieka i zapewniającym optymalną „oddychalność” konstrukcji.

Zastosowanie pustaka wentylacyjnego ceramicznego

Pustak wentylacyjny ceramiczny wykorzystywany jest do budowy grawitacyjnych kanałów wentylacyjnych w budynkach użyteczności publicznej, a także jedno- oraz wielorodzinnych stawianych metodą tradycyjną. Systemy wentylacyjne są niezbędne do prawidłowej wymiany zanieczyszczonego powietrza z wnętrza pomieszczeń i doprowadzenia świeżego z zewnątrz. Przewody wentylacyjne są niezbędne w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy też łazienka. Budowa pustaka wentylacyjnego umożliwia budowę kanałów pionowych oraz poziomych.

Zalety ceramicznych pustaków wentylacyjnych

Produkowane w Cegielni Grabowiec ceramiczne pustaki wentylacyjne charakteryzują się niską wagą, co ułatwia i przyspiesza prace budowlane. Są odporne na ściskanie, wytrzymałe i tworzą trwałe oraz solidne konstrukcje. Pustak ceramiczny jest również materiałem niepalnym oraz mrozoodpornym.

Do murowania ceramicznych pustaków wentylacyjnych stosuje się tradycyjną zaprawę cementowo-wapienną. Zewnętrzne przewody kominowe wykonane z pustaków ceramicznych wymagają obudowania. Do tego celu najlepiej użyć cegły pełnej. Prawidłowo postawiona konstrukcja wyróżnia się bardzo dobrą izolacją termiczną oraz akustyczną.